Strzelcy na podium!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 23 września odbyły się zawody sportowo-obronne organizowane przez WKU Mielec. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły należący do ZS „Strzelec”: Sylwia Ułamek, Natalia Drozd, Michał Feret oraz absolwent naszego liceum Mateusz Grębosz. Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelanie (na strzelnicy LOK w Ropczycach) oraz pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bieg na orientację, rozegrane w Chotowej koło Pilzna. Drużyna strzelecka z Sędziszowa zajęła
3 miejsce w kategorii drużynowej. Strz. Michał Feret zajął pierwsze miejsce w kategorii strzelanie indywidualne, a trzecie miejsce w kategorii „opiekunowie” zajął nasz absolwent sierż. Mateusz Grębosz.


Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli strzelcom: płk. Mariusz Stopa – Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie i ppk. Mirosław Ciesielski – Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu oraz przedstawiciele samorządów m.in. Starosta Ropczycko-Sędziszowski Witold Darłak. Nasza reprezentacja odebrała gratulacje od Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. Lucyny Doroby oraz przedstawiciela Komendy Głównej ZS „Strzelec” JP Jacka Magdonia.

Zawody były elementem sprawdzenia przygotowania strzelców i uczniów klas mundurowych z powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i ropczycko-sędziszowskiego do służby
w nowotworzonych Wojskach Obrony Terytorialnej.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!  

Czytany 313 razy