Ferie dla strzelców pod znakiem szkoleń

Dla naszych licealnych strzelców ferie były bardzo pracowite. Już 27 stycznia wspólnie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą strzelcy przebywali na szkoleniu w Czarnej Sędziszowskiej. Szkolenie miało na celu kształcenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz stosowania procedur w razie wypadku. Zajęcia prowadzili strażacy z PSP oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Uczestnicy szkoleń otrzymali pamiątkowe gadżety od pracowników policji.

W połowie ferii odbył również się test wytrzymałościowy dla strzelców z 1. Plutonu JS 2051. Wzięli oni udział w dwudziestokilometrowym marszu kondycyjnym w warunkach zimowych. Marsz należy zaliczyć do udanych, bowiem mimo trudnego terenu wszyscy uczestnicy sprostali wytyczonemu zadaniu. Jest to zarazem dobry prognostyk dla strzelców przed nadchodzącym testem sprawności fizycznej.