Wstąp do Związku Strzeleckiego "Strzelec" Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

      Związek Strzelecki jest organizacją społeczną o charakterze paramilitarnym. W powiecie ropczycko-sędziszowskim funkcjonuje miejscowa Jednostka 2051 im. mjra Władysława Rudolfa Wilka, która ma swoją siedzibę w Sędziszowie Młp. Do Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi uczęszczają uczniowie zrzeszeni w Związku Strzeleckim. Każdego roku w szkole przybywa uczniów zasilających szeregi organizacji.

Wstępując do Związku Strzeleckiego możesz realizować swoje pasje w zakresie strzelectwa sportowego, terenoznawstwa. Będziesz poznawać podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej, sztuki samoobrony, umiejętności wspinaczki oraz wielu, wielu innych sprawności. Przy okazji zwiększysz swój hart ducha, podniesiesz tężyznę fizyczną. W ostatnich latach działalności uczniowie będący członkami Strzelca uczestniczyli w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym, religijnym, charytatywnym, brali również udział w zabezpieczaniu wielu imprez o charakterze rozrywkowym.

Zapisując się do klasy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach proobronnych, które przygotowują teoretycznie i praktycznie do pracy w służbach mundurowych. Strzelcy biorą udział w zgrupowaniach w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, wyjeżdżają na obozy, poligony, współorganizują spotkania okolicznościowe. Rokrocznie odbywają się kilkudniowe wyjazdy zagraniczne do miejsc pamięci narodowej związanych z historią polskiego narodu, jak m.in. Monte Cassino, Wilno, Zadwórze, Arnhem.

Zapraszamy serdecznie do nas.

Czytany 610 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 wrzesień 2020 14:43