Spotkanie projektowe Erasmus+

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Spotkanie projektowe Erasmus+

130 uczestników wzięło udział we wspólnym spotkaniu projektowym online w dniu 26 kwietnia 2021. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich realizujących wspólnie dwa projekty: „Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej” [lata 2019-2022] oraz „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości” [lata 2020-2023], reprezentowali oni szkoły średnie z 8 krajów europejskich:

  • Mysen Videregaende Skole, NORWEGIA (główny koordynator spotkania)
  • Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi, Sędziszów Młp., POLSKA
  • Colegio Jesus-Maria El Cuco, Jerez de la Frontiera, Andaluzja, HISZPANIA
  • Parler-Gymnasium, Schwäbisch Gmünd, NIEMCY
  • Humaniora Kindsheid Jesu, Hasselt, BELGIA
  • Liceul Teoretic Nicolae Balcescu, Medgidia, RUMUNIA
  • Cēsu Pilsētas Vidusskola, Cesis, ŁOTWA
  • Usabalgo Laskorain Ikastola Scoop, Tolosa, Kraj Basków, HISZPANIA

O spotkaniu opowiadają uczniowie z sędziszowskiego LO:

Magdalena B. i Kacper D. kl. II H: Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów, kilkoro z nas przedstawiało prezentacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole. Spotkanie było bardzo ciekawe, rozbudowane, bardzo fajnie zorganizowane. Po oficjalnej części na TEAMS był czas na integrację na platformie WONDER.ME. Można było wirtualnie chodzić od grupy do grupy i swobodnie rozmawiać po angielsku z uczniami z całej Europy. Wszyscy byli bardzo mili i otwarci!

Karolina P. kl. IIC: Ja przedstawiałam prezentację o Polsce, naszym mieście i szkole. Bardzo podobały mi się też prezentacje o innych krajach, chciałabym odwiedzić te miejsca! W czasie warsztatów w grupach ciekawie rozmawiało się z kolegami z innych szkół o przeszłości naszych krajów i sytuacji obecnej.

Nina N. kl. IIC: Było bardzo fajnie! Podobały mi się prezentacje innych krajów, super się oglądało i słuchało o tak wielu różnych kulturach i tradycjach! Było bardzo ciekawie i wesoło.

Zosia K. kl. IIC: Spotkanie było bardzo profesjonalnie przygotowane, było nas tak dużo, a wszystko przebiegało w najlepszym porządku! Wszystko trwało 4 godziny, ale czas bardzo szybko nam upłynął.

Brian R. kl. IIE: Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy swobodnie porozmawiać z innymi uczniami, poznać ciekawe miejsca w ich okolicy, zwyczaje i jedzenie. Dużo się można było nauczyć!

Uczestnicy projektu cieszą się, że udało się wykorzystać sytuację zdalnego nauczania oraz narzędzia do pracy online do zorganizowania spotkania międzynarodowego na tak dużą skalę, co w warunkach stacjonarnych nie byłoby możliwe.

Koordynatorzy  p. Aldona Homa, p. Witold Saj

Czytany 403 razy