ZACHOWAĆ PAMIĘĆ - druga edycja

LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. wraz z niemiecką szkołą partnerską Hans-Ehrenberg-Schule z Bielefeld realizują drugą edycję wspólnego projektu historyczno-kulturalnego. W ramach projektu młodzież spotka się w Polsce w dniach 29.05.-5.06.2018 i w Niemczech w dniach 28.09.-6.10.2018.

Projekt uzyskał dotację POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY na program i transport o łącznej wartości ok. 37.000 zł. „Zachować pamięć” to również okazja dla dodatkowych zajęć i zadań, by przygotować uczniów merytorycznie i emocjonalnie do wizyt w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego. W dniu 16.04.2018 polscy uczniowie, przedstawiciele klas drugich przedstawili w języku angielskim własne prezentacje o losach wybranych więźniów obozu zagłady Auschwitz-Birkenau (jak np. św. ks. M. Kolbe, W. Pilecki, W. Węglowski, ks. W. Świder i inni). Wraz z 16 polskimi uczniami prezentację przygotował też włoski uczeń z wymiany AFS Erik Piantoni, który opowiedział o ruchu oporu wobec faszyzmu we Włoszech. Cały projekt ma być dla uczniów doskonałą okazją do poszerzania wiedzy z historii, do ćwiczenia języka angielskiego i niemieckiego, ale przede wszystkim do zawierania nowych międzynarodowych przyjaźni.