AIESEC w Sędziszowie Młp. - Hongkong i Ghana

Studenci z Hongkongu i Ghany odwiedzili Sędziszów Młp. w dniach 4-8.06.2018 i prowadzili prezentacje o swoich krajach dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Ringo, 20 lat, student z Hongkongu opowiadał o swoim kraju, o kulturze, tradycjach, prezentował kaligrafię pędzlem i tuszem. Choć Hongkong jest 6 razy większy od Warszawy, a mieszka tam 7 milionów ludzi. Jest też dziewiątym miastem w świecie pod względem bezpieczeństwa. Ciekawe miejsca, które warto zwiedzić to Hongkong Disney Land, Ocean Park, gdzie można pływać z delfinami, lub pod wodą obserwować rekiny. Popularne jedzenie to warzywa, ryż, kurczak i wołowina. Chipsa, 21 lat, student z Ghany opowiadał o sytuacji politycznej kraju, o tym, że eksportuje się złoto, diamenty i kakao. W Ghanie są 3 religie: tradycyjne wierzenia afrykańskie, islam i religia chrześcijańska (68% społeczeństwa). Spotkanie było bardzo ciekawe i uczniowie mogli ćwiczyć mówienie i rozumienie w języku angielskim.

W piątek 08.06.2018 studenci z Afryki i Azji przyłączyli się do realizowanej w Sędziszowie Młp. akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam” i wraz z przedstawicielami sędziszowskiego LO oraz Burmistrzem Sędziszowa Młp. czytali na głos piękne fragmenty epopei „Pan Tadeusz”.