Nowy program Erasmus+ na lata 2020-2022 w sędziszowskim liceum Wyróżniony

(1 głos)

Od września 2020 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Szkolna będzie realizowany  edukacyjny projekt "PAMIĘĆ O PRZESZŁOŚCI DLA WSPÓLNEJ PRZYSZŁOŚCI", finansowany  w całości ze środków Unii Europejskiej - całkowita dotacja to 180.000 euro, szkoła polska pozyskała na realizację około 27.500 euro. Celem projektu jest wzmacnianie świadomości historycznej uczestników, zgłębianie lokalnej historii w świetle historii Europy, projekt ma wspierać samodzielne i krytyczne myślenie uczestników. W skład tego strategicznego partnerstwa wchodzi 6 liceów europejskich:

- Norwegia: Mysen videregaende skole Norwegia – koordynator główny

- Polska: Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

- Belgia: Humaniora Kindsheid Jesu, Hasselt

- Niemcy: Parler-Gymnasium, Schwäbisch Gmünd

- Rumunia: Liceul Teoretic Nicolae Balcescu, Medgidia

- Hiszpania: Usabalgo Laskorain Ikastola Scoop, Usabal

Mając na uwadze trudności i ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19, program Erasmus+ kieruje działania w stronę większego wykorzystania potencjału narzędzi cyfrowych oraz mobilności wirtualnych. W planie przewidziane są też wizyty bezpośrednie w krajach partnerskich, lecz projekt będzie realizowany elastycznie w zależności od sytuacji epidemiologicznej w Europie.