Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży – Spotkanie w Polsce Wyróżniony

(1 głos)

W dniach 22-27 września 2024 przybyło do LO w Sędziszowie Młp.  20 uczniów i 2 nauczycieli z niemieckiej szkoły Hans-Ehrenberg Schule w Bielefeld. Współpraca obu szkół rozpoczęła się w roku 2015, trwa nadal i cieszy się coraz większą popularnością. Uczniowie niemieccy gościli w domach 20 sędziszowskich licealistów, razem z nimi uczestniczyli w zajęciach szkolnych i projektowych. Program został zrealizowany dzięki pomocy merytorycznej i finansowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

W programie spotkania znalazły się:

- gra miejska  i warsztaty taneczno-integracyjne w MGOK w Sędziszowie Młp.

- wizyta na Uniwersytecie Rzeszowskim i spotkanie z pracownikami Katedry Filologii Germańskiej oraz zwiedzanie Rzeszowa

- pobyt w Krakowie, wizyta w Oświęcimiu w muzeum Auschwitz-Birkenau

- dwudniowy pobyt w Zakopanem, spacer Doliną Kościeliską i relaks w termach zakopiańskich.

Rita, kl. II A, jedna z uczestników wymiany podsumowuje:  Poleciłabym każdemu wymianę polsko-niemiecką, jest to świetne przeżycie. Bardzo podszkoliłam swój angielski rozmawiając i słuchając jak inni mówią. Poznałam nowych świetnych ludzi, spędziłam fajnie czas. Nie ma żadnych wad w tej wymianie. We wrześniu 2025 pojedziemy z rewizytą  dodatkowo zwiedzę inny kraj. Warto wziąć udział!