DRUGIE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE AFS W LO W SĘDZISZOWIE MŁP. Wyróżniony

W dniach 17–21 maja 2024  licealiści z Sędziszowa Młp. gościli ponownie uczniów z wymiany AFS Programy Międzykulturowe.

10 uczniów z Japonii, Filipin, Tajlandii, Hongkongu, Włoch, Kostaryki,  Boliwii i Argentyny spędziło czas w sędziszowskim LO prowadząc zajęcia o  swoich krajach, dzieląc się wrażeniami z pobytu w Polsce przez cały rok szkolny. Dodatkowo,  na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Młp. oraz w Górze Ropczyckiej goście spotkali się również z uczniami tych szkół. Po lekcjach młodzież odwiedziła też sędziszowski ratusz i spotkała się z burmistrzem miasta.

Tradycyjnie podczas pobytu w naszej szkole goście znaleźli zakwaterowanie w domach naszych uczniów.

Za współpracę i pomoc w organizacji tych warsztatów składamy podziękowania dla nauczycieli:

Pani Dorota Kaczmarska – SP nr 1 w Borku Wielkim

Pani Zofia Piwowar – Przedszkole nr 1 w Sędziszowie Młp.

Pan Krzysztof Winkowski – SP nr 3 w Sędziszowie Młp. i SP w Górze Ropczyckiej

Serdeczne podziękowanie składamy Rodzinom naszych uczniów, którzy przyjęli zagranicznych gości do swoich domów.

-/-

Wymiana goszczenia zagranicznych uczniów AFS trwa w naszej szkole od wielu lat i dostarcza uczniom wielu cennych doświadczeń.

Uczniów zainteresowanych projektem AFS zachęcamy do współpracy. Kontakt: A. Homa