Spotkanie polsko-litewskie w sędziszowskim LO – Erasmus+ Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dniach 27.11. - 2.12.2023 gościli w Sędziszowie Młp. uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły średniej „Aušra Gymnasium” w Vilkaviškis, z którą sędziszowskie LO współpracuje już od roku 2013, a polscy  uczniowie odwiedzili ją ponownie niedawno, bo w dniach 6-11.11.2023.

Tematyka tegorocznego projektu  skupiała się wokół ekologii i zrównoważonego rozwoju, ale ważnym celem było też wspieranie współpracy i komunikacji rówieśniczej oraz działań zespołowych.

Podczas pobytu w Polsce goście zamieszkali na tydzień w domach sędziszowskich licealistów i wraz z nimi uczestniczyli w zajęciach projektowych: uczniowie odwiedzili Kraków,  a tam Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Książąt Czartoryskich, ponadto Rzeszów, gdzie uczestniczyli w warsztatach naukowych w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz”. W Sędziszowie Młp. odwiedzili Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, odbyli grę miejską i w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury uczestniczyli w warsztatach tańców polskich.  Finałowym punktem programu była wizyta w sędziszowskim ratuszu, a tam wspólna debata uczniów w stylu oksfordzkim prowadzona w języku angielskim oraz spotkanie gości z burmistrzem miasta panem Bogusławem Kmieciem. Obie strony mają nadzieję na dalszą owocną współpracę szkół a także i obu miast.

Czytany 325 razy