Kontynuacja wymiany międzykulturowej AFS Polska w LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. w roku szkolnym 2023/2024 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kolejny raz w LO w Sędziszowie Młp. realizowany jest program wymiany wraz z AFS Polska Programy Międzykulturowe. Dotychczas w programach rocznych i trymestralnych gościli u nas uczniowie z Niemiec, Francji, Włoch, Hongkongu, USA i Meksyku. W zbliżającym się roku szkolnym 2023/2024, od września do społeczności szkolnej LO dołączy uczeń z Włoch:

Filippo Colombari, 17 lat, (Corbetta, Włochy)

Buongiorno, Hi! I am pleased to introduce myself: my family and friends would describe me as a curious and funny guy, but also insecure and shy. In Poland I want to learn a new language and Polish culture. At the moment the languages that I know best are Italian and English, I understand a bit of Spanish too.  At school I like most  Physics and P.E.  Anyway, the main goal I set for myself is getting a lot of new friends.  See You soon!

Dzień dobry! Cieszę się, że mogę się przedstawić: rodzina i przyjaciele mówią, że jestem ciekawy i zabawny, ale jeż nieśmiały. W Polsce chciałbym nauczyć się nowego języka i poznać polską kulturę. Obecnie dobrze znam język włoski i angielski, rozumiem też hiszpański. Moje ulubione przedmioty szkolne to fizyka i w-f. W każdym razie głównym celem, jaki sobie postawiłem, jest zdobycie wielu nowych przyjaciół. Do zobaczenia wkrótce!

Czytany 407 razy