Wycieczka edukacyjno-turystyczna „Trójmiasto i Szwecja” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wycieczka sędziszowskich licealistów nad Bałtyk odbyła się w dniach 29-31 maja 2023. W pierwszym dniu grupa z przewodnikiem zwiedziła zabytki starówki w Gdańsku oraz port w Gdyni. Przy słonecznej pogodzie uczniowie odpoczywali też na plaży. Wieczorem grupa udała się na prom Estelle STENA LINE, który nocnym rejsem dotarł do Szwecji.
Drugi dzień, choć wyczerpujący, był niezwykle ciekawy. Wraz z przewodniczką grupa zwiedziła miasto Kalmar i Karlskoronę, Muzeum Morskie, Ölandsbron – most o długości ponad 6 km łączący Olandię ze stałym lądem. Dla większości był to pierwszy pobyt w skandynawskim kraju, wszystkim podobała się czystość w miastach, duża ilość parków, lasów i terenów zielonych oraz drewniana architektura domów.
W trzecim dniu, po powrocie promem Ebba STENA LINE uczniowie przybyli do Sopotu, gdzie spędzili na molo słoneczne przedpołudnie, następnie do Gdańska, by wziąć udział w zwiedzaniu i warsztatach historycznych w Europejskim Centrum Solidarności.
Wycieczka nad Bałtyk była ostatnim etapem projektu Erasmus+, częściowo dofinansowana została ze środków projektowych, a uczestnikom dostarczyła wielu miłych wrażeń i motywacji do dalszego poznawania historii i świata.
Czytany 272 razy