ERASMUS+ w Hiszpanii Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W ramach projektu Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości”   uczniowie wraz z 2 nauczycielami oraz dyrektorem szkoły uczestniczyli w spotkaniu międzynarodowym w dniach 12-17 marca 2023. Szkoła partnerska mieści się w Tolosie, w Kraju Basków. W czasie pobytu w Baskonii uczestnicy poznawali kulturę i tradycje baskijskie, a nawet uczestniczyli w lekcji języka baskijskiego.

Historię Kraju Basków goście poznawali na prezentacjach przygotowanych przez uczniów w szkole, w Muzeum San Telmo w Donostii (San Sebastian) oraz w Muzeum Pokoju w Guernice. Piękna, słoneczna pogoda i bujna przyroda stanowiły wspaniałe tło dla integracji młodzieży, nauki i nowych doświadczeń.

Swoje wrażenia opisują Karolina i Klaudia z kl. IID: Największym wyzwaniem było odnalezienie się w całkiem nowym otoczeniu, mieszkanie u rodzin goszczących. Podobała nam się możliwość spróbowania nowych potraw kuchni baskijskiej, czas wolny z rówieśnikami z Hiszpanii, Norwegii, Belgii, Rumunii i z Niemiec. Super była też plaża w San Sebastian i ocean!

Weronika z kl. IID: Erasmus+ to wspaniała przygoda!  Każdy może poćwiczyć swój angielski, poznać cudownych i zwiedzić piękne miejsca, i zdobyć wiele nowych doświadczeń.

Czytany 254 razy