Spotkanie polsko-niemieckie Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W dniach 19-24 marca 2023 15 uczniów i 2 nauczycieli z niemieckiej szkoły Hans-Ehrenberg-Schule w Bielefeld odwiedziło sędziszowskie liceum. Była to rewizyta po spotkaniu w czerwcu 2022 w szkole niemieckiej. Projekt wymiany realizowany jest od lat przy pomocy merytorycznej i finansowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Uczniowie spędzili kilka dni w sędziszowskim LO, gdzie mogli uczęszczać na lekcje z polskimi uczniami, wziąć udział w Dniu Otwartym szkoły oraz oglądnąć spektakl „New York” przygotowany przez Licealny Teatr Muzyczny. Przy pięknej, słonecznej pogodzie polscy uczniowie oprowadzili gości po naszym mieście. Młodzież uczestniczyła też wspólnie w warsztatach tanecznych w MGOK w Sędziszowie Młp. oraz w spotkaniu z Panią Starostą dr Bernadetą Frysztak w siedzibie starostwa w Ropczycach.

Drugą część programu poświęcono na zajęcia historyczne w Muzeum Auschwitz-Birkenau i Krakowie, w dzielnicy Kazimierz oraz na Rynku Głównym.

Wymiana międzynarodowa to zawsze okazja do poznawania rówieśników z zagranicy, przełamywania barier, rozmowy w językach obcych, nauki i zabawy.

Duże podziękowania należą się też Rodzinom Goszczącym z naszego powiatu, które przyjęły do siebie uczniów z Niemiec i okazały tradycyjną polską serdeczność i gościnność.

Czytany 381 razy