Spotkanie ERASMUS+ w Norwegii Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Młodzież LO im. ks. Piotra Skargi  w Sędziszowie Młp. kolejny raz odwiedziła partnerską szkołę w Mysen, w Norwegii. Tym razem było to spotkanie w ramach historycznego projektu Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości”, które odbyło się w dniach 23-28.10.2022.

O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy, uczniowie kl. IIIC:

Emilia Sz.:

Tydzień w Norwegii uważam za bardzo udany. Poznałam skandynawską kulturę, architekturę i zachwycającą przyrodę. Uczyłam się w norweskiej szkole i poznałam w niej wielu miłych ludźmi. Nie zapomnę na pewno pieszej trasy przez las do Szwecji, śladami uchodźców z II wojny światowej, która ciągnęła się ponad 7 kilometrów, lecz wysiłek był warty przepięknych widoków.

Róża Ż. i Lena P.:

Wymiana to super doświadczenie, pewnego rodzaju usamodzielnienie i szansa na poznanie całkiem nowej kultury, ludzi, możliwość pokonania bariery językowej i okazja do ćwiczenia umiejętności językowych. Uczestniczyliśmy również w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach z uczniami z Norwegii, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Rumunii, które pozwoliły nam poznać się lepiej i przeżyć niezapomniane chwile. BARDZO POLECAMY!

Martyna C. i Dawid R.:

Zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc: centrum Oslo, muzeum Muncha, Nobels Fredssenter – Centrum Pokojowe Nobla. W Mysen mieszkaliśmy u rodzin goszczących, które troszczyły się o nas i z którymi bardzo dobrze się dogadywaliśmy. Znaliśmy się już ze spotkania w Polsce we wrześniu 2022, gdy norwescy uczniowie mieszkali w naszych domach.  Nigdy nie zapomnimy piękna norweskiej przyrody, fiordów, lasów oraz tego jacy spokojni są Norwedzy. Podczas tego historycznego projektu nauczyliśmy się, że należy docenić czasy w których żyjemy.

Projekt realizowany od roku 2020 przez nasze LO ze szkołami w Mysen (Norwegia), Hasselt (Belgia), Medgidia (Rumunia), Schwäbisch-Gmünd (Niemcy) i Tolosa (Hiszpania) ma na celu poznawanie historii Europy, wojennej i powojennej  i troska o przyszłość i wspólne działanie dla pokoju w naszych krajach i w Europie.

Oprac. A. Homa

Czytany 362 razy