Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Polsce Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W dniach 18-23 września 2022 odbyło się spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości”. Sędziszowscy licealiści gościli w swoich domach 25 uczniów ze szkół partnerskich z Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Rumunii i Norwegii. Dla gości zaplanowano zwiedzanie Rzeszowa, Krakowa oraz muzeum Auschwitz-Birkenau. Goście odwiedzili też sędziszowski Ratusz, Klasztor Ojców Kapucynów oraz na zaproszenie Pani Wicestarosty Bernadety Frysztak Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. W ramach spotkań projektowych przedstawiciele gminy i powiatu poinformowali obszernie o działaniach pomocowych, jakie w naszym regionie prowadzone były i są dla uchodźców z Ukrainy.

W czasie wolnym uczniowie zagraniczni oraz z sędziszowskiego LO uczestniczyli w warsztatach tanecznych w MGOK w Sędziszowie Młp., gdzie uczyli się kroków poloneza i krakowiaka,  jak również w spotkaniu integracyjnym w Folwarku Cyziówka.

Dla polskich uczniów spotkanie było okazją do zawarcia nowych przyjaźni, poznawania nowych kultur i języków. Serdeczne podziękowania należą się Rodzinom Goszczącym z naszego powiatu, które okazały ogromną serdeczność i gościnność zagranicznym uczniom.

Czytany 187 razy