Wymiana polsko-niemiecka - wizyta w Bielefeld Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od 6 do 12 czerwca 2022 szesnastu uczniów LO w Sędziszowie Młp. wraz z opiekunami przebywało na wizycie w Niemczech, w partnerskiej szkole w Bielefeld.

Współpraca szkół trwa od roku 2015, ale tym razem, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią miała dla uczestników wyjątkowe znaczenie. Oprócz udziału w lekcjach matematyki, biologii czy języków obcych, młodzież aktywnie spędzała czas o parku linowym, ogrodzie botanicznym, w kręgielni i zwiedzając okoliczne miasteczka. Tradycyjnie uczniowie odwiedzili Fabrykę Dr. Oetkera w Bielefeld. Historycznym punktem programu było też, jak zawsze zwiedzanie muzeum Wewelsburg. Dodatkowymi atrakcjami programu w drodze do Bielefeld było zwiedzanie Berlina oraz miasteczka samochodowego koncernu Volkswagen w Wolfsburgu.

Podczas pobytu w Bielefeld uczniowie mieszkali w domach niemieckich kolegów, dzięki czemu szybko zaprzyjaźnili się i zintegrowali. Rewizyta grupy z Bielefeld przypadnie na wiosnę 2023, ale już wkrótce na wakacjach uczniowie zaplanowali wspólne spotkania.

Spotkanie w całości zrealizowane zostało dzięki środkom finansowym otrzymanym od międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która wymianę sedziszowskiego LO i Hans-Ehrenberg-Schule w Bielefeld wspiera merytorycznie i finansowo już od roku 2015.

Opiekunowie:  Aldona Homa, Witold Saj

Czytany 210 razy