Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim dotycząca pomocy uchodźcom z Ukrainy Wyróżniony

W dniu 31.03.2022  uczniowie kl. I C LO w Sędziszowie Młp. odwiedzili  Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Było to spotkanie informacyjne przygotowane przez przedstawiciela UM, Pana Waldemara Szumnego, na którym uczniowie dowiedzieli się,  jakie działania, i na jak szeroką skalę są podejmowane województwie podkarpackim  w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy. W ramach spotkania uczniowie zostali przyjęci też przez  Panią Marszałek Annę Huk, oraz Pana Marcina Fiołka koordynującego spedycje pomocowe na Ukrainę.  Liczne tiry przewożące sprzęt do pierwszej pomocy, środki medyczne, sanitarne, sprzęt dla strażaków, ciepłe koce i odzież, to tylko kilka przykładów niezbędnej pomocy, która dostarczana jest codziennie na Ukrainę, i bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie na  terenach objętych wojną. Pomoc prowadzona i  koordynowana jest też na granicy i na terenie województwa. Uczniowie odwiedzili też Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, która pomaga uchodźcom, dorosłym i dzieciom  w nauce języka polskiego, udostępnia literaturę i czasopisma w języku ukraińskim.  Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ o działaniach włączających {„Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej” 2019-2022), było niezwykle ciekawe i wartościowe dla uczestników, było też zachętą do dalszej pomocy potrzebującym.