Dzień Projektu Historycznego Erasmus+ Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

„Dnia 13 grudnia 1981 roku komunistyczny rząd ogłosił stan wojenny w Polsce. Polacy obserwowali czołgi i patrole wojskowe na ulicach miasta. Aresztowano tysiące ludzi, wielu poniosło śmierć. Na społeczeństwo nałożono liczne ograniczenia, m.in. zakaz strajków i zgromadzeń, zawieszenie związków zawodowych i organizacji społecznych. W radiu i telewizji pozostał tylko jeden program …”

Dla upamiętnienia tych wydarzeń w Liceum Ogólnokształcącym im ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zorganizowano spotkanie edukacyjne dla młodzieży, na którym Pan Zenon Fajger, historyk z rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentował wykład i prezentację multimedialną o wydarzeniach lat osiemdziesiątych, szczególną uwagę poświęcając działaniom lokalnym na terenie naszego województwa. Ponadto, w szkole dla uczniów dostępna jest wystawa okolicznościowa IPN na temat Stanu Wojennego.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu działań projektu Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości  - Remembering the past for the common future” (2020-2023) realizowanego ze szkołami partnerskimi z Belgii, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii i Norwegii.

Koordynatorzy projektu: A. Homa, W Saj.

Czytany 263 razy