CITY BOUND BERLIN '2021 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dniach 1-7.11.2021 sześcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. pod opieką nauczycielki p. Aldony Homy wzięło udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.

O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy: 

Martyna, Amelia i Ola (kl. IId)

City Bound Europe to program łączący młodzież z całej Europy. My spotkaliśmy rówieśników z Niemiec i Hiszpanii. Podczas trwania projektu poznawaliśmy ich kulturę oraz tradycje, uczyliśmy się współpracy i wzajemnego szacunku.  Przełamaliśmy wiele negatywnych stereotypów o innych narodowościach. Mogliśmy doskonalić posługiwanie się językiem angielskim, spotkanie dało nam też wielką motywację do nauki innych języków obcych!

Bartek K. i Bartek Ż. (kl. IIa)

Program spotkania był bardzo ciekawy, zadania realizowane były zawsze w międzynarodowych grupach, tak więc językiem angielskim musieliśmy posługiwać się przez cały czas, zobaczyliśmy, jak ważna jest dobra współpraca w grupie. W programie była między innymi wspólna debata o ekologii, gra miejska – okazja do poznawania zabytków oraz historii Berlina, ale też nauka orientacji w terenie i korzystania z publicznych środków transportu, jak metro czy szybka kolej miejska; zabawa City Challenge, zwiedzanie Berlina nocą i inne.

Emilia (kl. IIId)

Z wyjazdu najlepiej będę wspominać atmosferę panującą wśród uczestników, nasze wspólne rozmowy i zabawy. Bardzo podobał mi się wieczór wielokulturowy, na który nasza polska grupa całe popołudnie robiła pierogi. Grupa niemiecka przygotowała tradycyjny Kartoffelsalat, a hiszpańska grupa ziemniaczaną tortiję. Oczywiście wszystkim najbardziej smakowały nasze pierogi!

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest przy wsparciu ze środków Erasmus+, bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez przyszłych pracodawców i przydatne do wykonywania każdego zawodu. Przedstawiciele naszej szkoły od lat uczestniczą w cyklu City Bound Europe, dzięki czemu odwiedzili już takie miejsca jak: Niemcy, Grecja, Wielka Brytania, Rumunia, Czechy, Hiszpania (Katalonia) i Teneryfa.

Czytany 96 razy