Spotkanie projektowe Erasmus+ w Brukseli Wyróżniony

W Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. w latach 2020-23 realizowany jest międzynarodowy projekt Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości”, wraz ze szkołami z Norwegii, Hiszpanii, Belgii, Rumunii i Niemiec. W dniach 24-27.10.2021 odbyło się w Belgii spotkanie projektowe nauczycieli ze szkół partnerskich; naszą szkołę reprezentowali mgr Aldona Homa, mgr Ewelina Łagowska-Świerk oraz mgr Witold Saj.  Dzięki gościnności Oslo Region European Office zajęcia odbywały się Brukseli w  Nordic House, nauczyciele zwiedzili też muzeum „Dom Historii Europejskiej” oraz „Królewskie Muzea Sztuk Pięknych”. Podczas spotkania podsumowano dotychczasową pracę, zaplanowano dalsze działania i wyjazdy i spotkania dla uczniów. Był też czas na bliższe poznanie partnerów projektu, zwiedzanie zabytkowej części Brukseli oraz instytucji Unii Europejskiej.