Kongres Edukacyjny IT i szachy w G2A Arena, Jasionka Wyróżniony

Nie ma zgoła pewności tam, gdzie nie można zastosować jednej z nauk matematycznych lub tych, które związane są  z matematyką

Leonardo da Vinci

22 września  2021 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w II Kongresie Edukacyjnym IT  i szachy w G2A Arena, Jasionka .

Kongres Edukacyjny IT i Szachy  to wydarzenie, które łączy młodzież, nauczycieli  i dyrektorów wszystkich typów szkół oraz placówek oświatowych, nauczycieli akademickich, pracowników oświaty, rodziców, pracowników JST odpowiedzialnych   za oświatę oraz pracodawców zainteresowanych profesjonalnym kształceniem kadr dla gospodarki.

Młodzież naszej szkoły pod opieką mgr Anny Bednarz wzięła udział w konferencji naukowo-dydaktycznej - sesji plenarnej, podczas której uczestniczyli w uroczystej inauguracji kongresu.

Pasjonującymi aktywnościami z dziedziny IT były   :

• Wykład dr Małgorzaty Wołowiec-Musiał, Prodziekan ds. Kształcenia WMiFS Politechniki Rzeszowskiej (matematyk/szachista/wykładowca

Temat wykładu: Szachy, czyli coś więcej niż sport

• Wykład  Adama Górala, Prezesa Zarządu Asseco Poland
    Temat wykładu: Znaczenie nauczania matematyki, programowania i informatyki w rozwoju gospodarczym, doświadczenia współpracy szkolnictwa z gospodarką
  • Wykłady, ekspozycje i pokazy IT w Holach G2A Arena w tym rzeczywistość wirtualna. Panel - sztuczna inteligencja.
  • Strefa INNOWACJI dla uczniów i nauczycieli - wokół konieczności oraz rzeczywistych możliwości wprowadzenia zmian w sposobie edukacji tak, aby era cyfrowa stanowiła dla młodych ludzi szansę, a nie zagrożeni – Marek Kondziołka.

Od samego początku spotkaniu przyświecał cel popularyzacji gry w szachy jako narzędzia doskonalenia  umiejętności logicznego myślenia, analizy, strategii i taktyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w projekcie edukacyjnym BGK „Zostań  w ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą.”