Premiera krótkometrażowego filmu pt. "Topię się" Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedzielę 23 lutego 2021 roku w Kinie „Jedność” w Sędziszowie Małopolskim miała miejsce premiera krótkometrażowego filmu pt. „Topię się”. Dotyczył on problemów natury psychicznej, ze szczególnym uwzględnieniem depresji, jakie występują wśród młodzieży. Twórcami filmu byli uczniowie naszej szkoły: Izabela Jurzecka, Marcelina Kazała oraz Michał Guzior. Wszyscy troje są autorami scenariusza a Michał ten film wyreżyserował, zmontował i skomponował muzykę.

W filmie poznajemy typową uczennicę szkoły średniej, która nie radzi sobie z problemami życia codziennego. Widzimy brak zrozumienia ze strony środowiska rówieśniczego oraz poszukiwanie wyjścia z sytuacji. Historia przedstawiona w filmie była punktem kulminacyjnym realizowanego projektu w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jego opiekunem był dr Przemysław Basak. Celem działań jest przełamanie tabu dotyczącego chorób psychicznych, które występują wśród dzieci i młodzieży. Niestety, bardzo często dorośli oraz koledzy nie są w stanie na czas zauważyć choroby, na którą zapadł młody człowiek. Dużo osób uważa, że ten rodzaj problemów nie dotyczy jego rodziny, znajomych, że jest to przypadłość wstydliwa. Film ten miał pokazać, że problemy natury psychicznej mogą spotkać każdego, a przyznanie się do nich nie jest powodem wstydu.

W uroczystej premierze wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach: Wicestarosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pani Bernadety Frysztak, Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Bogusława Kmiecia, Zastępcy Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Piotra Kapusty, Sekretarza Gminy Pana Jana Maronia. W premierze uczestniczył również Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim Pan Komisarz Dariusz Kwaśniak. Młodzi twórcy otrzymali od zaproszonych gości oraz od Dyrektora naszego Liceum, Pana Jana Flisaka, upominki. Trzeba zauważyć, że bez wsparcia finansowego oraz praktycznego ze strony Starosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz Burmistrza Gminy Sędziszów Małopolski realizacja tego projektu byłaby niemożliwa. Dużego wsparcia udzielił projektowi i jego twórcom Dyrektor Liceum. Od wszystkich Gości padły ze sceny miłe i ważne słowa oraz gratulacje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.

Czytany 123 razy

Film-Promocyjny