23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

23 lutego  – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

 Depresja – niezależnie od nazwy towarzyszy kolejnym pokoleniom. Depresja jest coraz częściej pojawiającym się problemem zdrowotnym, który może występować w bardzo różnych okresach życia człowieka. Szacuje się, że w Polsce nawet 20% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre dane wskazują, że objawy depresyjne można stwierdzić nawet u co trzeciego nastolatka.

Obchodzony 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją  ma służyć: okazywaniu solidarności z chorymi, oswajaniu tematu chorób psychicznych oraz rozpowszechnianiu działań mających na celu wspieranie podejmowania leczenia.

Warto zapoznać się bliżej z tym tematem. Mamy możliwość poszukania w Internecie ciekawych artykułów czy filmów poświęconym depresji, wzięcia udziału w szkoleniach, webinariach organizowanych przez stowarzyszenia, instytucje zajmujące się tym problemem. Warto poszerzać swoją wiedzę nawet po to, aby wiedzieć czy nas samych nie dotyka choroba lub jak pomóc i wspierać osoby, które z nią się zmagają.

Wsparcie w walce z depresją:

Oto kilka stron internetowych poświęconych depresji:

https://forumprzeciwdepresji.pl/

https://wyleczdepresje.pl/

https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl/kontakt

Forum Przeciw Depresji zachęca także do skorzystania z bezpłatnego wsparcia telefonicznego. Od 22 do 26 lutego br. w godz. 17:00-19:00 będzie działał Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji. Pod numerem 22 594 91 00 pomocy udzieli lekarz psychiatra.

Podczas rozmowy specjalista może pomóc choremu na depresję lub osobom, które podejrzewają depresję u kogoś bliskiego, w rozpoznaniu i nazwaniu problemu, a także szukaniu oparcia w najbliższym otoczeniu.

Czytany 81 razy

Film-Promocyjny