Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Wyróżniony

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2021 r., po raz 21. na całym świecie obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla wartość mowy dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłanie tego święta dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy i jedyny w swoim rodzaju, język ojczysty. Jak się okazuje, język polski jest jednym z najtrudniejszych języków i wielu z nas popełnia błędy.

W poniedziałek, 22 lutego uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, wspierani przez nauczycieli języka polskiego, brali w konkursie ortograficzno – językowym. Najlepsze wyniki (96%) uzyskały:

Emilia Szeliga kl.1b oraz Martyna Kmieć kl. 1d.

Wysokim wynikiem (92%) wykazali się również następujący uczniowie: Aleksander Pięta kl. 1a Franciszek Skworzec kl. 1b oraz Dominik Baran , Julia Jeleń, Wioletta Kogut, Weronika Koziara, Oliwia Siuta, Róża Żuczek kl. 1c

Gratulujemy😊