PRZEDSIĘBIORCZE SZKOŁY

Od 1 września 2011 r. Nasza szkoła bierze udział w projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pt.:  „PRZEDSIĘBIORCZE SZKOŁY” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów/uczennic szkół ponadgimnazjalnych kontynuacją kształcenia na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy z obszaru szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości mgr Iwona Flis i mgr Marta Lalicka - Saj oraz uczniowie naszego Liceum biorą udział w pilotażowym testowaniu produktów – gier symulacyjnych, kursów e-learningowych, instytutu przedsiębiorczości Cisco.

Jest to nasz olbrzymi sukces, gdyż tylko 10 szkół ponadgimnazjalnych z woj. małopolskiego i podkarpackiego zostało wybranych do realizacji tego pilotażowego projektu. Do nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości i zajęć dodatkowych: ekonomia w praktyce, wprowadzono innowacyjne, nowoczesne narzędzia dydaktyczne, w tym gry symulacyjne: Wirtualny Doradca, Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne, ćwiczenia z prezentacjami multimedialnymi, oraz korzystanie z platformy e – learningowej (rozwiązywanie problemów ekonomicznych z wykorzystaniem Internetu), które cechują się interaktywnością. Tradycyjne metody nauczania zostały zastąpione narzędziem elektronicznym. Uczniowie w laboratoriach komputerowych nabywają kompetencje i doświadczenia w podejmowaniu strategicznych decyzji jako doradcy i przedsiębiorcy.

W szkole został utworzony Lokalny Instytut Przedsiębiorczości Cisco. Każdy z uczniów klasy I B ma możliwość uzyskać Certyfikat ukończenia kursu „Zakładanie własnej firmy” Instytutu Przedsiębiorczości Cisco. Dzięki wprowadzeniu do zajęć elementów współzawodnictwa w grach symulacyjnych przewidziane są nagrody dla najlepszych zespołów. Warto również wspomnieć o korzyściach z kontaktów uczniów z wyższą uczelnią WSIiZ w Rzeszowie, z jej pracownikami, metodyką pracy na kierunkach ekonomicznych.

Image Image