Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Jubileuszowy 70-ty rok szkolny w Liceum Ogolnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. rozpoczęty.

W odświętnej, uroczystej atmosferze odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w sędziszowskim liceum. O godzinie ósmej społeczność szkolna zebrała się w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego na sędziszowskim „Trójkącie”, gdzie ks. Dziekan Krzysztof Gac i ks. Katecheta Grzegorz Chmielowski odprawili Mszę Świętą w intencji uczniów i pracowników liceum.

W szkolnej hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości, Dyrektor Szkoły Lucyna Doroba powitała gości – p. Bernadetę Frysztak – Wicestarostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, przedstawicieli rodziców – p. Iwonę Pikułę-Chłopek – Zastępcę Przewodniczącej i p. Jolantę Skoczylas – Skarbnika Rady Rodziców oraz grono profesorskie, pracowników szkoły i uczniów. W ciepłych słowach zwróciła się do poszczególnych roczników uczniów, zarówno pierwszoklasistów, uczniów klas drugich oraz oczywiście maturzystów. Społeczności szkolnej przedstawiły się uczennice, które korzystają z międzynarodowej wymiany AFS. W ramach realizacji tego projektu w sędziszowskim liceum będą się w bieżącym roku uczyć: Jodie Taylor i Federica di Termine z Włoch oraz Maria Fernanda Venegas Hurtado z Meksyku.

Pani Starosta życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom udanego roku szkolnego. Aby nauczyciele potrafili odkrywać przed młodymi ludźmi drogi prawdy, dobra i piękna oraz przygotowali ich do egzaminów otwierających im start w dorosłe życie. Z serdecznymi życzeniami sukcesów dla uczniów i nauczycieli wystąpiła przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców. W dalszej części Wicedyrektor Szkoły Halina Szela przedstawiła efekty działalności edukacyjnej szkoły i wyniki matur, bowiem wśród majowych statystyk maturalnych z wielu przedmiotów nasza młodzież uzyskała ponadprzeciętne rezultaty. Następnie zaprezentowała grono profesorskie, z przydziałem obowiązków dydaktycznych i wychowawczych.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną, przygotowaną przez samorząd uczniowski, która podobnie jak wystąpienia przedmówców nawiązywała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku.