XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Ropczyce' 2016

W środę, 6 kwietnia 2016 w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbył się  Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku wraz z CK, za organizację festiwalu odpowiadało  Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.
Festiwal, swoją obecnością zaszczycili między innymi Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego pan Witold Darłak, który objął nad konkursem honorowy patronat i Burmistrz Ropczyc pan Bolesław Bujak oraz Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych.
Uroczystość poprowadzili uczniowie LO w Sędziszowie Młp. Melania Popek  i Dominik Feret.

Podczas festiwalu publiczność wysłuchała 20 utworów wokalnych w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim, utwory wykonane były  przez solistów lub zespoły, z gotowymi podkładami lub przy akompaniamencie instrumentalnym. Artyści reprezentowali 5 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Po wysłuchaniu utworów konkursowych, podczas obrad Jury,  uczniowie LO w Sędziszowie zaprosili  publiczność do obejrzenia pokazu tańca w wykonaniu  Frederiki Di Termine, uczennicy kl. Ic, która pochodzi z Sycylii, a w obecnym roku szkolnym uczęszcza do naszej szkoły w ramach  programu wymiany międzynarodowej AFS. Adrianna Lisak z kl. Id zaśpiewała utwór pochodzący z musicalu „Alicja w Krainie Czarów” wystawianego w tym roku przez nasz Licealny Teatr Muzyczny. Ponadto uczennica Iwona Polek z klasy IIab, zdobywczyni pierwszego miejsca  na tegorocznych Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej w kategorii: MONODRAM zaprezentowała kilkuminutowy popis aktorski.

Język niemiecki

Język rosyjski

Emilia i Krzysztof Róg

LO Sędziszów Młp.

Aneta i Joanna Andreasik

LO Sędziszów Młp.

Monika Zagaja

ZS im. ks. dra Jana Zwierza

w Ropczycach

Izabela Skoczek LO Sędziszów Młp.

Agata Magdoń i Kacper Szlachta

ZS Agro-Technicznych  w Ropczycach

Dariusz i Krzysztof Jałowiec

ZS im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

Karolina Kujda

ZS Agro-Technicznych w Ropczycach

Agata Kujda, Kamil Roman, Marcin Ziobro, Marcelina Bełzo, Antonina Gwiżdż

LO Ropczyce

ex aequo

Barbara i Wiktoria Cichoń, Anna Duliban

LO Ropczyce

Zwycięzcy festiwalu spotkają się raz jeszcze w celu odebrania nagród, 12 kwietnia 2016 budynku Starostwa Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.