Reforma Oświaty

24 listopada 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbyło się spotkanie nauczycieli z Panią Małgorzatą Rauch – Podkarpackim Kuratorem Oświaty na temat planowanej od 1 września 2017 roku reformy szkolnictwa.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Władz Samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, który reprezentowali na spotkaniu Pan Witold Darłak – Starosta Ropczycko-Sędziszowski i Pani Bernadeta Frysztak – Wicestarosta.

W spotkaniu uczestniczył również Pan Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, który podobnie jak Pani Kurator przedstawił podstawowe założenia czekającej szkolnictwo reformy, z uwzględnieniem projektów ustaw - Prawo Oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe. Goście odpowiadali także na zadawane im pytania.

W spotkaniu oprócz nauczycieli sędziszowskiego Liceum uczestniczyli również nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp.