VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Maks Matematyczny"

7 marca 2019 roku odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny.

Maks Matematyczny to konkurs wykorzystujący technologie informatyczne. Uczestnicy konkursu w ciągu 45 minut rozwiązują 2 zadania optymalizacyjne. Muszą wykazać się nie tylko umiejętnością doboru jak najlepszej strategii rozwiązania, bezbłędną sprawnością rachunkową i logicznym myśleniem, ale i szczególnym sprytem matematycznym.

W VII edycji Konkursu wzięło udział blisko 7000 uczniów z całej Polski, z około 900 szkół, w tym blisko 1100 uczniów z liceów i techników. Wśród nich także pięcioro uczniów z sędziszowskiego Liceum w poszczególnych kategoriach (LO1- klasy pierwsze, LO2 – klasy drugie i LO3 – klasy trzecie).

Nasi uczniowie, przygotowani przez panią prof. Lucynę Dorobę oraz Alfredę Trzynę osiągnęli świetne wyniki:

W kategorii LO3:

- Karol Siwiec7-me miejsce w kraju uzyskując „wynik bardzo dobry” (10% najlepszych uczestników) i 1-sze miejsce w województwie,

- Rafał Rój – 32-gie miejsce w kraju („wynik bardzo dobry”) i 2-gie miejsce w województwie,

- Patryk Motyka – 65-te miejsce w kraju ( „wynik dobry” – kolejne 15% najlepszych wyników) i 3-cie miejsce w województwie.

W kategorii LO1:

- Amelia Saj – 1-sze miejsce w województwie.

W kategorii LO2:

- Joanna Guzy – 14-te miejsce w województwie.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani prof. Lucyna Doroba. Serdecznie gratulujemy!