"Zostań Mistrzem Ortografii" 2019

27 września z okazji Dnia Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbyło się już po raz XV powiatowe dyktando „Zostań Mistrzem Ortografii”. Konkurs ten odbywa się w czterech kategoriach: język polski, język angielski, język niemiecki oraz język rosyjski.
W przerwie zmagań konkursowych jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć  prezentacje przygotowane pod kierunkiem pani Aldony Homy przez  uczennice przebywające w naszej szkole w ramach programu wymian międzykulturowych AFS. Doğa Turhan z Turcji, Elena Maria Caviglia  z Włoch i Mar'atul Ansar (Nanda) z Indonezji opowiadały o kulturze swoich krajów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zaletach programu i zasadach udziału w wymianie.
Komisje oceniły prace i wyłoniły Mistrzów Ortografii w poszczególnych kategoriach:

JĘZYK POLSKI:

1. Patrycja Perlik LO Sędziszów Młp.
  2. Patrycja Kmieć LO Sędziszów Młp.
  3. Antoni Pasowicz LO Ropczyce

JĘZYK ANGIELSKI:

1. Martyna Paśko LO Sędziszów Młp.
  2. Maciej Pięta LO Ropczyce
  3. Patryk Paśko ZSA-T Ropczyce

JĘZYK NIEMIECKI:

1. Klaudia Róg LO Ropczyce
  2. Bartosz Zięba LO Ropczyce
  3. Sabina Kliś LO Ropczyce

JĘZYK ROSYJSKI:

1. Wojciech Chmura ZS Ropczyce
  2. Sara Szczęch LO Sędziszów Młp.
  3. Wiktoria Pacia LO Sędziszów Młp.

Konkurs podsumowała pani wicedyrektor Agnieszka Kędziora-Śmiałek, nagrody wręczał pan dyrektor Jan Flisak. Szczególnie dziękujemy fundatorom nagród - Starostwu Powiatowemu w Ropczycach i Radzie Rodziców naszego Liceum. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Kwaśniak, Anna Rozwadowska i Lubow Ozimbłowska.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na XVI edycję konkursu za niecały rok.