Warsztaty międzynarodowe AFS dla uczniów szkół podstawowych

Uczennice Doğa Turhan z Turcji oraz Mar'atul Ansar z Indonezji, które przebywają w obecnym roku szkolnym w sędziszowskim liceum na wymianie szkolnej AFS,  w dniach 24-15.10.2019, wraz z koordynatorką projektu wymiany, Panią Aldoną Homą odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 im. S. Udzieli w Ropczycach oraz  w Publicznej Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Ociece. Uczennice poprowadziły  warsztaty krajoznawczo – językowe dla uczniów z różnych grup wiekowych. Oprócz  prezentacji  o swoich krajach, Doğa i  Mar'atul przygotowały dla uczniów zabawy i tańce. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, były okazją do poznania geografii, historii, przyrody i zwyczajów tych krajów, jak również do nauki języka angielskiego.

W ropczyckiej szkole na zaproszenie Pani Doroty Cygan, nauczycielki języka polskiego goście mogli zwiedzić znajdującą się w szkole niezwykłą Izbę Regionalną, z której można wiele dowiedzieć się o historii, kulturze i dawnym codziennym życiu w Polsce. W Ociece, wraz z Panią Edytą Szpara i uczniami klas najmłodszych oraz dwoma licealistkami,  uczennice odbyły spacer i podziwiały krajobraz sąsiadującego ze szkołą lasu, który jesienią jest wyjątkowo barwny i piękny, i jak mówią,  nie da się porównać z niczym w Turcji i Indonezji.