"Rendez vous" pierwszaków ze szkołą

W dniach 7-8 października 2019 roku, wzorem lat ubiegłych, w przeddzień Święta Patrona Szkoły, biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas pierwszych grę biblioteczno-szkolną Rendez vous pierwszaków ze szkołą. Dziewięć dwuosobowych drużyn przystępując do zdrowej rywalizacji miało za zadanie w ciągu 20 minut odnaleźć na terenie szkoły 5 baz: Buldożercę, Gabinet Plastra, Pokój Map, Żukolca, Kuchnię Patelniaka oraz 17 pytań dotyczących historii szkoły, biblioteki i jej zbiorów czy życiorysu patrona szkoły ks. Piotra Skargi. Pomocą służyli organizatorzy, czyli uczniowie z klasy 3 c: Szefunio i jego siedmiu pomocników, tak by młodsi koledzy czuli się bezpiecznie i dobrze się bawiąc zdobyli dodatkową wiedzę. Wyniki zostały ogłoszone w dniu 11 października w trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły i Święta Edukacji Narodowej. Nie było wygranych i przegranych: wszyscy biorący udział w grze otrzymali sponsorowane nagrody.