Szkolny Turniej Debat Oksfordzkich w języku angielskim Wyróżniony

(1 głos)

4 października w naszej szkole odbył się Szkolny II Turniej Debat Oksfordzkich w języku angielskim. Organizatorami turnieju byli nauczyciele języków obcych naszego LO oraz uczniowie klasy 1b. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony licealistów biorących w nim udział, jak i ze strony widowni, która miała możliwość kibicować swoim faworytom, a także doskonalić swoje kompetencje językowe.

Zadaniem uczestników było wylosowanie tematu i stanowiska, którego mieli bronić podczas debaty. Odpowiednia argumentacja, umiejętność kontrargumentacji, współpracy drużyny oraz poprawność językowa i bogate słownictwo były oceniane przez 3-osobowe jury. Na podstawie przyznawanych punktów wybierano zwycięskie drużyny, które przechodziły do dalszego etapu turnieju.

Finał zakończył się zwycięstwem drużyny, w skład której wchodzili: Urszula Pieprzak, Hubert Pazdan i Sebastian Litak. Z kolei drużyna, którą reprezentowali: Wiktoria Zięba, Justyna Ciepielowska i Emilia Kaczmarska, znalazła się na drugiej pozycji. Gratulacje dla zwycięskiej drużyny oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, za odpowiednie przygotowanie i zachowanie wysokiej kultury osobistej podczas rywalizacji!