Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Patrona Szkoły Wyróżniony

15 października 2024 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się wykładem zaproszonych gości – byli nimi: pan dr Dariusz Półćwiartek – Wicekurator Oświaty (Kuratorium Oświaty w Rzeszowie) oraz pan dr Jacek Magdoń, który także przedstawił wystawę upamiętniającą Rodzinę Ulmów. Prelekcja pana dra Półćwiartka dotyczyła historii ruchu ludowego i prezentacji postaci Wincentego Witosa natomiast dr Magdoń mówił o historii i znaczeniu Komisji Edukacji Narodowej. Następnie cała społeczność sędziszowskiego liceum wzięła udział w uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim, podczas której homilię wygłosił ks. dziekan Krzysztof Gac, Kustosz Sanktuarium. Po zakończonej eucharystii świętowanie przeniosło się na halę sportową, gdzie miała miejsce część artystyczna. Młodzież przypomniała historyczne aspekty powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz przywołała sylwetkę patrona liceum – ks. Piotra Skargi. W tej części nastąpiły przemówienia przybyłych gości: panów dra Półćwiartka, dra Magdonia oraz pana Marka Flisa – przewodniczącego Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego i pana Marka Pająka – Zastępcy Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Miłe słowa i prezent w postaci piłek siatkowych od rady rodziców przekazała jej przewodnicząca Katarzyna Bokota. Oficjalnym uroczystościom towarzyszył poczet sztandarowy Liceum. Ostatnią odsłoną był teleturniej „Familiada” z udziałem naszych uczniów, którzy to wcielili się w postacie swoich nauczycieli, dostarczając przy tym dużo radości i świetnej zabawy.