Warsztaty chemiczne w Akademii Tarnowskiej Wyróżniony

(1 głos)

14 czerwca 2024 roku uczniowie z klas trzecich drugich wzięli udział w warsztatach chemicznych w Akademii Tarnowskiej. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu „Per scientiam ad astra – pokazy naukowe w Akademii Tarnowskiej” przygotowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez pracowników Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

W pierwszej części wykładowej dr Małgorzata Martowicz zabrała uczniów w świat chemicznych dodatków do żywności, omawiając najważniejsze związki chemiczne występujące w ogólnodostępnych produktach spożywczych.

Druga część - laboratorium - to już samodzielna praca uczniów podczas oznaczania zawartości rozpuszczalnego kwasu szczawiowego (który ma działanie antyodżywcze na nasz organizm)  w naparach różnych herbat.

Były to bardzo wartościowe zajęcia, serdecznie dziękujemy prowadzącym z Akademii Tarnowskiej.