Warsztaty z automatyki i robotyki Wyróżniony

(1 głos)
Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z automatyki i robotyki, które prowadzone były przez grupę RoboLAB z Rzeszowa. Grupa ta współpracujące z Politechniką Rzeszowską jak również z jedną z największych firm z Doliny Lotniczej w Jasionce Pratt & Whitney. W ramach warsztatów uczniowie z klasy 1A i 2F o profilu informatycznym uczyli się projektowania, budowania, a następnie programowania robotów. Poza umiejętnościami programistycznymi uczniowie musieli wykazać się zdolnościami manualnymi czy projektowymi. Warsztaty były realizowane w 4 grupach, każda grupa konstruowała własnego robota. Na koniec uczniowie wraz ze swoimi robotami wzięli udział w szkolnych zawodach walki robotów. Zwycięzcom zawodów gratulujemy !!!
Grupie RoboLAB z Rzeszowa dziękujemy za tegoroczne warsztaty i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne.