PRAGA – DREZNO – SZWAJCARIA CZESKO-SAKSOŃSKA Wyróżniony

(1 głos)

W dniach 27-29 maja 2024 odbyła się wycieczka klasy IIIC,  w programie której znalazło się zwiedzanie zabytków starej Pragi oraz architektury Drezna.

Po stronie niemieckiej uczniowie odwiedzili również twierdzę Königstein oraz malowniczy rezerwat Bastei.  Podczas zwiedzania skalnych labiryntów „Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii” punktem kulminacyjnym  był spływ łodzią po rzece Kamienicy i spacer bajecznymi skalnymi wąwozami.

W wycieczce wzięli udział również  uczniowie klas młodszych i starszych oraz gościnnie uczniowie z wymiany AFS z Filipin, Tunezji i Włoch; piękne miasta i malownicze krajobrazy pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Za przygotowanie i  realizację wyjazdu składamy podziękowania dla BT Lukas Travel w Sędziszowie Młp.