Tajemnice DNA Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

    W  dniu 28 maja 2024r.w naszej szkole odbył się kolejny już raz  sejmik  naukowy, połączony z konkursem dla uczniów starszych klas szkół podstawowych  powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Projekt ten objęty został patronatem Starostwa Powiatu. Tematyka tegorocznego sejmiku związana była z propagowaniem wśród uczniów szeroko pojętej wiedzy o cząsteczce DNA, która skrywa wiele tajemnic i pozwala na lepsze zrozumienie istoty człowieczeństwa oraz otaczającego nas świata przyrody.

   Na nasze zaproszenie do udziału w konkursie  odpowiedziały następujące szkoły podstawowe reprezentowane przez grupę uczniów oraz opiekunów: SP w Kamionce z panem Grzegorzem Wiktorem, SP w Ostrowie z panią Martą Ziobrowską, SP w Boreczku z panią Agnieszką Drozd i PaulinąZborowską-Chełpa, SP w Iwierzycach oraz SP w Olchowej z panią Jolantą Franczyk, SP nr 2 w w Sędziszowie Młp. z panią Patrycją Berek, SP nr 5 w Sędziszowie Młp. z panią Martą Wolską i Magdaleną Wojdon-Pondo, SP nr 1 w Ropczycach z panią Anną Waszczuk.

            Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązywali test składający się z 40 pytań, a uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w ten sam dzień podczas sejmiku naukowego, na który przybyli:

-Pan dr hab. Mateusz Mołoń Instytut Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

-Przedstawiciele Uniwersytetu rzeszowskiego z  ofertę edukacyjna Urz

-uczniowie szkół podstawowych z opiekunami

- uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym naszego Liceum.

   Niewątpliwym atutem spotkania była prelekcja  pana  dr hab. Mateusza Mołonia: „Genetycznie modyfikowane organizmy – szanse czy zagrożenia?”. Po wykładzie nastąpiło roztrzygnięcie konkursu i wręczenie laureatom nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach:

I miejsce Krzysztof Stec, SP nr 2 w Sędziszowie Młp.

II miejsce Antonina Rojek, SP nr 1 w Ropczycach

III miejsce Katarzyna Białas SP nr 1 w Ropczycach

Wyróżnienia: Maciej Szczypek SP nr 2 w Sędziszowie Młp., Kornelia Jagoda  SP nr 2 w Sędziszowie Młp., Aurelia Żurowska SP nr 1 w Ropczycach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na zorganizowany przez naszą szkołę konkurs i sejmik. Gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy naszych gości omawianym tematem i wzbudziliśmy do refleksji,

Organizatorzy

Czytany 206 razy