Wycieczka do Orientarium Wyróżniony

W środę 22 maja 2024r. grupa uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycieli-p. Anny Marć, p. Iwony Flis i p. Jolanty Ziobro odwiedziła Orientarium i ZOO w Łodzi. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie obiekt, w którym można podziwiać zwierzęta i rośliny Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje się tutaj największy w Europie wybieg dla słoni oraz podwodny tunel, gdzie można obserwować 180 gatunków ryb w tym rekiny i majestatyczne płaszczki. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na temat bioróżnorodności mórz i oceanów. Podczas spaceru po Orientarium i ZOO poznali wiele ciekawych gatunków zwierząt, także zagrożonych wiginięciem na skutek zmian klimatycznych i działalności człowieka. Była to niezwykle pouczająca i bogata w ciekawe treści lekcja zoologii.