Konkurs pt. „Leśne Żywioły” Wyróżniony

(1 głos)

W dniu 03.04.2024r. w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. P. Skargi w Sędziszowie Młp. zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie pt. „Leśne Żywioły” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, w ramach obchodów 100 –lecia Lasów Państwowych. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy odpowiadali na pytania związane z przyczynami i skutkami powstawania pożarów w lasach, ochroną przeciwpożarową, zjawiskiem wiatru i skutkami jego oddziaływania na las, przyczynami i skutkami powodzi w lasach, szkodnikami lasu i ochroną lasu przed nimi. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o szeroko pojętą ekologię, ochronę i kształtowanie środowiska przyrodniczego, znajomość czynników abiotycznych i biotycznych zagrażających ekosystemom leśnym w Polsce oraz możliwości przeciwdziałania im.
Najwięcej punktów (miejsce I i II) w etapie szkolnym zdobyły uczennice klasy 2c: Weronika Ziobro i Aleksandra Sado. Dyplomy oraz nagrody wręczyła Pani Monika Armata St. specjalista ds. zagospodarowania lasu i edukacji leśnej z Nadleśnictwa Strzyżów.
Gratulujemy !!