Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Wyróżniony

(1 głos)
"...bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle, ilu nas żyje..."
1 marca w naszej szkole odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klas 2e, 1b i 2a przygotowali uroczystą akademię, w trakcie której przywołali słowa związane z czasami, w których żyli bohaterowie tamtej epoki. Byli oni żołnierzami powstania antykomunistycznego walczącymi o wolność naszego kraju w latach 1944-1963.
Padły wzruszające słowa z grypsów, listów, wierszy....
Atmosfery historycznej zadumy dopełniała scenografia oraz prezentacja, a także doskonale dobrane i pięknie wykonane utwory muzyczne. Dziękujemy panu dr. Wojciechowi Sali za przygotowanie i poprowadzenie programu oraz Pani Lidii Godyń i Bolesławowi Jasińskiemu za pomoc w organizacji akademii.