„SPRICH DICH AUS!“ - Konkurs Wymowy Niemieckiej Wyróżniony

(1 głos)
Katedra Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowała w lutym 2024 III Konkurs Wymowy Niemieckiej „Sprich dich aus!“ pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Aakademickiej DAAD. Chętni uczniowie mieli za zadanie w sposób fonetycznie poprawny, możliwie zbliżony do wymowy rodzimych użytkowników języka niemieckiego przeczytać trudny tekst wybrany przez organizatorów (literacki lub naukowy).
Miło nam poinformować, że w wąskim gronie 10 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu konkursu znalazła się nasza licealistka, ANNA GUZIOR z klasy IIIA. Gratulujemy Ani bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia w etapie finałowym, już 16 marca 2024 w Instytucie Neofilologii UR.