Olimpiady z Wydziałem Chemii UJ Wyróżniony

Kilka dni temu odbyły się pierwsze etapy Olimpiad organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

7 listopada 20223r. odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej.
Miło nam poinformować, że do II etapu Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie:

- w kategorii klas przedmaturalnych: Norbert Kosiński z klasy 3c, Aleksandra Sado, Weronika Ziobro, Aleksandra Kuman, Wiktoria Czaja (wszyscy z klasy 2c), Amelia Jopek, Beata Sąsiadek, Sławomir Pazdan, Jakub Skiba, Oktawian Zięba (wszyscy z klasy 2b)

- w kategorii klas maturalnych: Dominik Baran, Oliwia Borowiec, Maciej Więch, Bartosz Róg (wszyscy z klasy 4c).

10 listopada 2023 r. odbył się I etap Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. Celem Olimpiady jest stymulowanie aktywności i rozwoju naukowego młodzieży uzdolnionej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania zainteresowania chemią i ochroną środowiska.
Do II etapu Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie z klasy 4c: Dominik Baran, Lena Popek, Maciej Więch, Wiktoria Turczyn, Emilia Szeliga, Bartosz Róg, Jan Śliwiński, Karolina Świder oraz Norbert Kosiński z klasy 3c.

Drugie etap obydwu Olimpiad odbędą się w grudniu i styczniu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów w kolejnych etapach zmagań.