Warsztaty chemiczne w Akademii Tarnowskiej Wyróżniony

10 listopada 2023 roku uczniowie z drugich wzięli udział w warsztatach chemicznych w Akademii Tarnowskiej. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu „Per scientiam ad astra – pokazy naukowe w Akademii Tarnowskiej” przygotowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez pracowników Katedry Chemii i Katedry Pedagogiki Akademii Tarnowskiej.

Podczas wykładu, uczestnicy mieli okazję wysłuchać Dziekana Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego dr Krzysztofa Kleszcza, który wprowadził uczniów w zagadnienia elektrochemii. Druga część spotkania to warsztaty praktyczne pozwalające zmierzyć się uczestnikom z praktycznymi problemami elektrochemicznymi. Pośród zaplanowanych ćwiczeń znalazły się takie jak np. elektroliza z wykorzystaniem różnych elektrod, różnych aparatów, ogniwa galwaniczne i pomiary na nich przeprowadzane czy też elektrografia.

Dziękujemy za kolejne profesjonalnie przygotowane zajęcia dla naszych licealistów, za każdą pomoc w trakcie warsztatów, za miłą atmosferę podczas zajęć.