Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej 2023r. Wyróżniony

"Na widownię wstępował człowiek o ogromnym zasobie wiedzy, odznaczający się wielkim kunsztem słowa, nie spotykanym u współczesnych. Przy tym dominował żarliwością uczucia i bogactwem wyobraźni.”

13 października 2023 r. w murach Liceum Ogólnokształcącego im. ks. P. Skargi świętowaliśmy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej połączoną z Dniem Patrona. Ten szczególny dzień rozpoczął się wykładem Pana Mariana Barana, który przybliżył uczniom historię powstania sędziszowskiego liceum. Po uroczystym zasadzeniu jabłoni Ulmów cała społeczność szkoły udała się na Mszę Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. Uroczystości na hali widowiskowo-sportowej rozpoczęły się złożeniem ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło życzeń od dyrekcji oraz przybyłych gości, czyli Zastępcy Burmistrza Sędziszowa Młp. Pana Piotra Kapusty Etatowego Członka Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pana Andrzeja Bączkowskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Jacka Magdonia. Do życzeń dołączyli również uczniowie z klasy 2C oraz 3D, którzy przygotowali program artystyczny. Punktem kulminacyjnym było uroczyste przekazanie władzy w Samorządzie Uczniowskim. Ustępująca Przewodnicząca Szkoły Martyna Kmieć odczytała wyniki wyborów przekazując tym samym swoje stanowisko Klaudii Skibie, która została nową Przewodniczącą Szkoły. Jej zastępcą została Samanta Żurek. Serdecznie dziękujemy Martynie za rok jej wytrwałej pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego i życzymy powodzenia Klaudii oraz Samancie!