Fotorelacja ze Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z Europejskim Dniem Języków Obcych przypadającym na 26 września w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Debat Oksfordzkich w języku angielskim. Organizatorami turnieju byli nauczyciele języków obcych naszego LO oraz uczniowie klasy 4b: Julita Mądro, Sandra Ochał, Martyna Król, Julia Podgórska, Natalia Kłos, Anna Ziobro oraz Gabriela Wójcik, którzy przygotowali dekoracje i prowadzili turniejowe debaty pełniąc role marszałków.

Turniej, choć organizowany po raz pierwszy, cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony licealistów biorących w nim udział jak i ze strony widowni, która miała możliwość kibicować swoim faworytom, a także polepszyć swoje kompetencje językowe.

Zadaniem uczestników było wylosowanie tematu i stanowiska, którego mieli bronić podczas debaty. Odpowiednia argumentacja, umiejętność kontrargumentacji, współpracy drużyny oraz poprawność językowa i bogate słownictwo były oceniane przez 3-osobowe Jury, w skład którego wchodził nauczyciel uczący języka obcego, absolwenta naszego liceum Julia Florczak oraz uczeń z wymiany AFS: Filippo Colombari. Na podstawie przyznawanych punktów wybierano zwycięskie drużyny, które przechodziły do dalszego etapu turnieju.

 Finał zakończył się zwycięstwem drużyny w skład której wchodziła Monika Kostka, Franciszek Szeliga i Szymon Pazdan. Z kolei drużyna którą reprezentowali: Wiktoria Zięba, Justyna Ciepielowska i Emilia Kaczmarska, uplasowała się na drugiej pozycji. Gratulacje dla zwycięskiej drużyny oraz serdeczne podziękowania dla dziewczyn prowadzących debaty oraz wszystkich uczestników dyskusji za odpowiednie przygotowanie, kreatywność i umiejętności językowe przy zachowaniu kultury osobistej podczas rywalizacji!

Czytany 192 razy