Wizyta Premiera Rzeczpospolitej Polskiej pana Mateusza Morawieckiego w naszej szkole Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek 25 sierpnia nasze liceum miało zaszczyt gościć Premiera Rzeczpospolitej Polskiej pana Mateusza Morawieckiego. Pan Premier dokonał wpisu do księgi pamiątkowej, a następnie wziął udział w konferencji prasowej na boiskach przy naszej szkole.

Zespół boisk przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi oddany został do użytku 24 maja 2022 roku. Inwestycja prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach była możliwa dzięki pozyskaniu 1,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 Panu Premierowi towarzyszyli  podczas spotkania parlamentarzyści, senator RP pan Zdzisław Pupa oraz poseł na Sejm RP Jan Warzecha. Obecni byli przedstawiciele władz województwa, na czele z panią Wojewodą Podkarpacką Ewą Leniart; reprezentanci władz powiatu ropczycko-sędziszowskiego na czele ze Starostą panem Witoldem Darłakiem oraz gminy Sędziszów Małopolski na czele z Burmistrzem, panem Bogusławem Kmieciem oraz z ramienia szkoły dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi pan Jan Flisak. W spotkaniu uczestniczyła grupa radnych powiatu i gminy Sędziszów Młp. oraz zaproszeni goście.

Pan Premier i Starosta przekazali życzenia naszej społeczności, wyrazili też uznanie dla dorobku sędziszowskiego ogólniaka. Na marginesie, dowiedzieliśmy się, że Premier Mateusz Morawiecki też ukończył liceum, którego patronem był ks. Piotr Skarga. Kancelaria URM, w imieniu Premiera, przekazała młodzieży LO po dziesięć piłek do siatkówki i koszykówki.

Czytany 252 razy