Święto Caritas Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże” – napisał Jan Paweł II. Za to miłosierdzie, które nie zna żadnych granic, w szczególny sposób dziękujemy w II Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Miłosierdzia.

To święto, ustanowione przez św. Jana Pawła II, zwyczajowo rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – czas, który jest wezwaniem do bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Ten wymiar miłosierdzia każdego dnia jest realizowany przez Caritas. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest równocześnie patronalnym Świętem Caritas.

Z tej okazji Szkolne Koło Caritas zorganizowało charytatywny kiermasz słodkości. Była to okazja, aby przypomnieć sobie początki działalności naszego SK Caritas.

Szkolne Koło Caritas działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. zostało powołane we wrześniu 2007 r. Opiekunami duchowymi kolejno byli ks. Artur Ziąber, ks. Krzysztof Gac, ks. Grzegorz Chmielowski i ks. Sławomir Lubas. Opiekunem świeckim od początku jest pani Agnieszka Kwaśniak, drugim opiekunem była pani Anna Dziura, pani Justyna Wątroba, pani Anna Rozwadowska i pani Magdalena Miś. Nie sposób wymienić wszystkich wolontariuszy, którzy przez  lata byli zaangażowani w działalność charytatywną.

Bogactwem Caritas są rzesze wolontariuszy o miłosiernych sercach

Z okazji święta patronalnego Caritas, przesyłamy serdeczne pozdrowienia opiekunom, wolontariuszom oraz  absolwentom, życzymy zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! 

Czytany 313 razy