Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Wyróżniony

(1 głos)

W naszej szkole realizowana była akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Celem projektu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży,  że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne oraz zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie oraz wyizolowanie społeczne.

Działania edukacyjne realizowane są przez funkcjonariuszy służby celno – skarbowej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. W naszej placówce pogadankę z uczniami przeprowadzili: st. asp. Aneta Czernecka oraz mł. rew. Krzysztof Tęcza.

W czasie spotkania poruszono wiele ciekawych zagadnień m.in.:  kwestie dotyczące zagrożeń wynikających z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych zakładów sportowych oraz omówiono  skutki uzależnień od hazardu.